۳ روش جراحی پلاستیک صورت و بینی

پلاستیک-بینی
پلاستیک-بینی

جراحی زیبایی بینی (راینوپلاستی – رینوپلاستی)

بهترین زیبایی بینی در اصفهان, بهترین متخصص زیبایی بینی در اصفهان, جراحی پلاستیک بینی, جراحی زیبایی بینی در اصفهان, درمان مادرزادی تیغه بینی, دکتر درمان مادرزادی تیغه بینی, راینو پلاستی, رینوپلاستی, رینوپلاستی جراحی زیبایی بینی در اصفهان, رینوپلاستی در اصفهان, زیباترکردن بینی, زیبایی بینی در اصفهان, زیبایی صورت, سپتوپلاستی, شکل دادن به بینی, متخصص درمان مادرزادی تیغه بینی در اصفهان3، nose-بهترین-فوق-تخصص-متخصص-جراحی-زیبایی-بینی-یا-رینوپلاستی-در-اصفهان-surgery

۳ روش جراحی پلاستیک صورت و بینی، اندازه و شکل بینی یکی ازموثرترین عوامل در زیبایی صورت می باشد و حتی تغییر مختصر در آن با جراحی پلاستیک می تواند باعث بهبودی بسیار زیاد ظاهر فرد شود. جراحی بینی همچنین می تواند باعث بهبود اختلالات تنفس ناشی از اشکالات ساختمانی بینی شود. بنابراین عمل جراحی بینی میتواند موجب بهترشدن ظاهر٬ اعتماد به نفس بیشتر و حتی سلامتی شما شود.

نتیجه نهایی رینوپلاستی

هدف رینوپلاستی یا جراحی پلاستیک بینی٬ زیباترکردن بینی و ایجاد تعادل بین آن و اجزاء دیگر صورت می باشد. اگرچه شکل بینی شما معمولاً ناشی از عوامل ارثی است ظاهر آن ممکن است بعلت صدمات یا جراحی قبلی تغییرکرده باشد. قبل از تصمیم گیری برای رینوپلاستی٬ از جراح خود درمورد عمل اضافی که باعث بهتر شدن ظاهر صورت می شود سوال نمایید٬ بطورمثال در بسیاری از بیماران بزرگ کردن چانه همراه با راینوپلاستی باعث زیباترشدن صورت میشود.

زیبایی بینی در اصفهان

در بسیاری از موارد جراحی زیبایی بینی، علاوه بر زیباتر کردن بینی٬ بهبودی وضعیت تنفس هم مورد نظر می باشد. بعد از معاینه اولیه، جراح زیبایی بینی در اصفهان از شما عکسبرداری نموده وتغییراتی که با جراحی پلاستیک قابل انجام است برروی عکس شما نشان داده می شوند و شما می توانید درمورد تغییرات مورد نظر خود و امکان یا عدم امکان آنها و صلاحدید بهترین جراح بینی درموارد مورد نظر شما با او گفتگونمایید.

مراحل جراحی زیبایی بینی، رینوپلاستی

معنی لغت راینوپلاستی شکل دادن به بینی است. ابتدا برش های جراحی داده میشوند تا به سیستم اسکلتی بینی شامل غضروف ها و استخوان ها دسترسی پیداکنیم. اکثر برش ها در داخل بینی داده میشوند و قابل دیدن نیستند. در بعضی موارد یک برش در روی پوست بین دو سوراخ بینی داده میشود، سپس مقادیر معینی از استخوانها و غضروف ها برداشته میشوند یا تغییر محل داده می شوند تا به شکل مورد نظربینی برسیم، سپس پوست و بافت های نرم روی اسکلت جدید گذاشته شده و برش ها بسته می شوند.

رینوپلاستی اولیه

در صورتی که عمل جراحی بینی برای اولین بار انجام شود رینوپلاستی اولیه نامیده می شود. مواردی که بیمار قبلاً عمل شده و در حال حاضر برای تصحیح مشکلات باقیمانده یا ناشی از عمل قبلی تحت عمل جراحی قرارمی گیرد رینوپلاستی ثانویه نامیده می شود. بطور معمول برای این جراحی حداقل باید یک سال از عمل جراحی قبلی گذشته باشد.

درمان قوز و انحنای تیغه بینی

بسیاری از افراد اغلب تمایل به تغییر یا بهبود شکل بینی دارند. به عنوان یک قاعده، بیماران نگران بزرگ شدن شکل بینی، وجود قوز و انحنای تیغه بینی هستند. این ویژگی ها ممکن است نتیجه ضربه، نقص مادرزادی یا وراثت باشد. علاوه بر این، هنگامی که شکل بینی پس از آسیب تغییر می کند، عملکرد آن اغلب مختل می شود. دشواری در تنفس اغلب منجر به خروپف، ضعف ایمنی و سرماخوردگی مکرر می شود.

اصلاح عیوب ظاهری بینی

انجام عمل رینوپلاستی (جراحی بینی) توسط دکتر آذری متخصص زیبایی بینی در اصفهان یک عمل جراحی است که طی آن عیوب مختلف بینی برطرف یا اصلاح می شود که شامل بیماری های مادرزادی بینی و یا ناشی از جراحات می شود.

انواع جراحی بینی

 1. رینوپلاستی ترمیمی با هدف ترمیم استخوان، غضروف یا بافت های نرم بینی که آسیب دیده، تغییر شکل داده یا از دست رفته اند انجام می شود.
 2. رینوپلاستی فانکشنال برای بهبود باز بودن مجرای بینی در بیماران مبتلا به مشکل در تنفس بینی انجام می شود.
 3. رینوپلاستی زیبایی برای تغییر شکل و اندازه بینی انجام می شود.

آیا سن بیمار برای عمل جراحی زیبایی بینی مهم است؟

فرآیندهای تشکیل بافت های بینی تا سن ۱۸ سالگی کامل می شود. قبل از رسیدن به این سن، شکل و اندازه بینی می تواند به طور قابل توجهی تغییر کند، بنابراین ارزیابی عینی وجود یا عدم وجود نشانه هایی برای جراحی بینی غیرممکن است. در این راستا جراحی بینی فقط برای بیمارانی انجام می شود که به سن بلوغ رسیده اند. در هر مورد، تصمیم گیری در مورد توصیه و امکان جراحی بینی توسط جراح پلاستیک بر اساس معاینه کامل و نتایج آزمایش انجام می شود.

چه عیوبی را می توان با جراحی بینی اصلاح کرد؟

رینوپلاستی برای اصلاح عیوب مادرزادی یا اکتسابی زیبایی زیر توصیه می شود:

 1. اصلاح شکل پشت بینی
 2. کاهش اندازه سوراخ های بینی یا اصلاح بال های بینی
 3. اصلاح شکل نوک بینی
 4. کاهش عرض پشت بینی
 5. اصلاح تمام عیوب دیگر بینی و همچنین سپتوم بینی از جمله انحناها و بدشکلی هایی که پس از آسیب ایجاد شده است.

جراحی قوز بینی

برداشتن قوز بینی یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی بینی است که توسط خانم دکتر اذری در اصفهان انجام میشود. در طی این عمل، استخوان و غضروف اضافی به مقدار لازم برای ایجاد یک نمایه صحیح و شفاف برداشته می شود.

اصلاح فرم بینی

اغلب می توانید فقط با کاهش طول تیغه بینی، شکل بینی را به حالت ایده آل برسانید. معمولاً چنین جراحی زیبایی بینی روی استخوان تأثیر نمی گذارد، جراح زیبایی بینی تنها بخشی از غضروف تیغه بینی را برمی دارد. در همان زمان، نوک بینی کمی بالا می رود و مشخصات بیمار را بهبود می بخشد. مداخله به روش دسترسی بسته و باز و از طریق سوراخ بینی انجام می شود و هیچ اثری روی صورت باقی نمی گذارد.

دوره توانبخشی بعد از جراحی زیبایی بینی

زمان بهبودی یا توانبخشی بعد از جراحی بینی ۷-۱۰ روز است. در این زمان، تورم و کبودی معمولا کاهش می یابد. پس از جراحی پشت بینی، ممکن است به مدت ۱-۲ هفته نیاز به استفاده از آتل گچی داشته باشید. اثر نهایی پس از ۲-۳ ماه تخمین زده می شود. روزهای اول توصیه می شود سر بالا باشد و بخوابید و از خوردن غذاهای خیلی گرم و خیلی سرد خودداری کنید.

چه زمانی انسداد بینی یک مشکل یا بیماری محسوب می شود؟

چنانچه فکر می کنید که انسداد بینی بر روی کیفیت زندگی شما تاثیر می گذارد، این مشکل را می توانید درمان کنید. بهترین متخصص درمان و جراحی بیماری های بینی در مورد نحوه انسداد بینی، نوع انسداد بینی، اختلال در تنفس، مشکلات خواب و خر و پف کردن، وجود مشکلاتی در هنگام ورزش کردن به دلیل انسداد بینی و … از بیمار پرسش هایی می کند. رفع این مشکلات همیشه نیازمند جراحی نیست.

متخصص عمل جراحی رینوپلاستی در اصفهان

شما می توانید برای مشاوره جراحی زیبایی بینی یا سوالات متدوال رینوپلاستی با دکتر شبنم آذری متخصص رینوپلاستی در اصفهان تماس بگیرید و رویای خود را برای داشتن فرم بینی صحیح و عالی محقق کنید.

About the author

دکتر شبتم آذری جراح و متخصص گوش، حلق و بینی جراح سر و گردن و پلاستیک صورت و بینی، جراحی زیبایی گوش (اتوپلاستی)

Readers Comments (2)

 1. نازنین معزی 11 مرداد 1401 @ 9:10 ق.ظ

  سلام خانم دکتر
  هزینه جراحی زیبایی بینی در اصفهان چقدر هست؟

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


8 − دو =