۱۴ نکته از بهترین دکتر تزریق بوتاکس اصفهان

تزریق بوتاکس
تزریق بوتاکس

مراقبتهای بعد از تزریق بوتاکس

بهترین دکتر برای تزریق بوتاکس در اصفهان، مراقبت بعد از بوتاکس، دکتر بوتاکس اصفهان، مرگ در اثر تزریق بوتاکس، مراقبتهای بعد از تزریق بوتاکس، مناطق ممنوعه تزریق بوتاکس، بهترین مکان برای تزریق بوتاکس، نواحی تزریق بوتاکس، تزریق بوتاکس در منزل، ارزانترین بوتاکس اصفهان، بهترین بوتاکس اصفهان، بوتاکس پیشانی در اصفهان، بوتاکس صورت در اصفهان، بهترین بوتاکس اصفهان، نوبت دهی بوتاکس اصفهان، قیمت بوتاکس در اصفهان، بهترین کلینیک برای تزریق بوتاکس، بهترین دکتر برای تزریق بوتاکس در اصفهان، تخفیف تزریق بوتاکس در اصفهان، هزینه تزریق ژل گونه در اصفهان، تزریق ژل اقساطی اصفهان، بهترین دکتر بوتاکس در اصفهان، تخفیف تزریق بوتاکس در اصفهان، مراکز تزریق بوتاکس در اصفهان، بوتاکس گیاهی صورت، نحوه تزریق بوتاکس مصپورت، نقاط تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو، ایا بوتاکس ابرو را بالا میبرد، بوتاکس پیشانی و دور چشم، ایا بوتاکس ابرو را بالا میبرد، تزریق بوتاکس برای میگرن در اصفهان، آیا بوتاکس باعث افتادگی پوست میشود، بوتاکس برای چه کسانی ضرر دارد، اثر بوتاکس بعد از چند روز، خانم دکتر آذری جراح زیبایی سر و گردن، botax-injection

مراقبت بعد از بوتاکس، دکتر بوتاکس اصفهان

 

۱۴ نکته از بهترین دکتر تزریق بوتاکس اصفهان، بوتاکس یک سمّ است، قویترین سمی که بشر تاکنون شناخته است. چنانچه فقط یک میلیونیوم گرم آن وارد بدن شود انسان را می کشد. این سمّ میتواند تمام ماهیچه‌های ارادی و غیر ارادی را فلج کند ولی از این خاصیت امروزه برای درمان بیش از ۵۰ نوع بیماری استفاده میشود.

همچنین تزریق آن توسط بهترین دکتر بوتاکس در اصفهان در زیباسازی بدن و بخصوص صورت کاربرد وسیعی دارد به نحوی که تزریق بوتاکس در حال حاضر شایعترین اقدام برای زیبایی‌ در جهان است.

بهترین مکان برای تزریق بوتاکس، نواحی تزریق بوتاکس

این سمّ چگونه ساخته می شود؟

در حقیقت یک نوع باکتری به نام کلوستریدیوم بوتولینوم این سمّ را تولید می‌کند. اولین بار در اوائل قرن ۱۹ میلادی یک نوع مسمومیت غذایی بسیار کشنده که عمدتاً از خوردن سوسیس ایجاد میگردید، شناخته شد. آنگاه این باکتری و سمش که به نام بوتولوس که معادل کلمه سوسیس است کشف گردید.

تزریق بوتاکس برای میگرن در اصفهان

استفاده‌های درمانی و زیبایی‌ آن از چه زمانی آغاز شد و بیشتر در چه مواردی به کار می رود؟

از دههٔ ۵۰ قرن بیستم استفادهٔ درمانی و از اواسط دههٔ ۸۰ کاربرد زیبایی‌ آن شروع شد. در درمان بیماری هایی که به علت زیادی فعالیت و گرفتگی ماهیچه ها در چشم، صورت، گردن، حنجره، مری و اندامهای بکار میرود. در زیبایی‌ نیز برای از میان بردن چین و چروک هآئی که به دلیل فعالیت بیش از حد ماهیچه‌ها بوجود آمده‌اند استفاده می شود.

نحوه تزریق بوتاکس مصپورت

مکانیزم اثر آن چیست؟

ماهیچه‌ها برای فعالیت و شروع انقباض باید از اعصاب دستور بگیرند. فرمان عصبی بواسطه ماده ای شیمیایی بنام استیل کولین به ماهیچه می‌رسد. بوتاکس از ترشح این ماده جلوگیری مینماید. این عمل مشابه ان است که عصب یک ماهیچه موقتا قطع شود. در این حالت عضله دیگر منقبض نشده وضعیف می شود.

مرگ در اثر تزریق بوتاکس

آیا فلج شدن عضله همیشگی است؟

خیر. اثر این دارو بین ۲ تا ۶ ماه می‌باشد و پس آن ترشح استیل کولین مجددا آغاز شده و عضله شروع به حرکت و انقباض می‌کند.

بهترین کلینیک برای تزریق بوتاکس

چه مقدار ازاین دارو به منظور درمانی و زیبایی‌ استفاده می شود؟

مقدار این دارو بر اساس واحد محاسبه می شود، با توجه به خطرناک بودن آن باید بین دوز درمانی و کشندهٔ آن فاصلهٔ زیادی باشد. در تزریقات زیبایی‌ حدوداً ۱۰۰ واحد و در درمانی حداکثر ۶۰۰ واحد به کار میرود، این در حالی است که دوز کشندی آن بیش از ۳۰۰۰ واحد است. این دارو به چه شکلی‌ است و چگونه نگهداری میشود؟

این دارو به شکل تزریقی و به دو نام بوتاکس و دیسپورت می‌باشد. البته امروزه در بیشتر نقاط دنیا از جمله در ایران نوع بوتاکس آن مصرف میشود. نحوه نگهداری این دارو نیز مهم است. عمر آن کوتاه بود و حتما باید در دمای -۵ درجه سانتیگراد نگهداری شود، در غیر اینصورت اثر آن از بین میرود.

چند بار میتوان بوتاکس انجام داد

چگونه تزریق آن در صورت میتواند چین و چروک را از بین ببرد؟

تمامی‌ حرکات صورت از جمله حرکات احساسی‌ و عاطفی صورت توسط عضلاتی که درست زیر پوست قرار دارند انجام میشود. فعالیت و انقباض بیش از اندازهٔ این عضلات باعث بوجود آمدن خطوطی در صورت میشود. کار بوتاکس از کار انداختن موقت این ماهیچه هاست.

نقاط تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو، ایا بوتاکس ابرو را بالا میبرد

تزریق بوتاکس بیشتر برای چه نواحی توصیه می شود؟

مناسب ترن جائی‌ که بوتاکس تزریق میشود پیشانی است. با تزریق در این منطقه می‌توان خطوط عمیقی که بین دو ابرو ایجاد میشود که به آنها خط اخم گفته میشود و همچنین خطوط عرضی پیشانی را برطرف کرد. بعلاوه خطوط ریز کنار چشم هم خیلی‌ خوب به این تزریق جواب میدهند. چنانچه انتخاب بیمار و روش تزریق صحیح باشد نتایج برای این نقاط بسیار درخشان و راضی‌ کننده است.

بوتاکس پیشانی و دور چشم، ایا بوتاکس ابرو را بالا میبرد

آیا می‌توان با تزریق در این ناحیه به بالا بردن ابرو هم کمک کرد؟

بلی، چنانچه تزریق بروش خاصی‌ انجام شود، کناره های ابرو به سمت بالا میرود که البته این امر مطلوب بسیاری از افراد بخصوص خانم هاست.

بوتاکس پیشانی در اصفهان

بجز پیشانی می‌توان در نقاط دیگر هم تزریق کرد؟

همانگونه که ذکر شد بیشترین جائی‌ که تزریق میشود پیشانی، خط اخم و کنار چشم است که چنانچه درست انجام شود عوارضی نداشته و از نتیجهٔ بسیار خوبی برخوردار است. تزریق را می‌توان برای از بین بردن خطوط زیر چشم، اطراف لب، خط خنده و خط زیر و کنار گوشه های لب نیز استفاده کرد، منتها باید به میزان کم و توسط بهترین دکتر بوتاکس در اصفهان یا فرد بسیار مجرب انجام شود. چون ممکن است بروز عوارض در این نقاط بیشتر باشد.

مراکز تزریق بوتاکس در اصفهان

آیا در گردن هم می‌توان از این دارو سود برد؟

ماهیچهٔ نازکی بنام پلاتیسما به زیر پوست گردن می‌چسبد که به مرور زمان و با افزایش سنّ فعالیت و انقباضش بیشتر و ضخیمتر میگردد. این امر سبب بوجود آمدن خطوط برجسته ای در دوطرفه خط وسط گردن میشود و به فرد ظاهری مسن میدهد. تزریق بوتاکس در چند نقطه این ماهیچه باعث شل شدن آن و در نتیجه آزاد گردیدن پوست شده و گردن سفتتر و جوانتر به نظر میرسد.

مناطق ممنوعه تزریق بوتاکس

بوتاکس در چه مواردی نباید مصرف شود؟

به گفته دکتر آذری بهترین دکتر بوتاکس در اصفهان مواردی که نباید بوتاکس استفاده شود به شرح زیر است.

 • کسانیکه سابقه حساسیت به این دارو را دارند.
 • کسانیکه بیماریهای عفونی و التهابی فعال در صورت و اطراف آن دارند.
 • حاملگی‌ و شیردهی
 • ابتلا به برخی‌ بیماریها ی عصبی و روانی‌
 • مصرف برخی‌ داروها مخصوصا داروهای قلبی
 • در کسانی‌ که پوست خیلی‌ ضخیم یا چین و چروک عمیق دارند نتیجه‌ چندان مطلوبی ندارد.

آیا این دارو در کسانی‌ که فشار خون بالا، دیابت، بیماریهای مزمن دیگر دارند (بجز مواردی که در بالا ذکر شد) مجاز است؟

به دلیل آنکه بوتاکس تاثیری بر این بیماری ها ندارد مصرفش بلامانع است ولی‌ حتما باید بهترین دکتر بوتاکس در اصفهان را در جریان گذشت.

بوتاکس برای چه کسانی مناسب است

آیا سنّ و جنس تاثیری در اثرگذاری آن دارد؟

خیر. مصرف آن در سنین بالاتر از ۲۰ سال (بمنظور زیبایی‌) مجاز است و زن و مرد نیز میتوانند ازآن استفاده کنند. تاثیر آن نیز در افراد مختلف مشابه است. تنها گروه کوچکی از افراد نسبت به این دارو مقاومند و تاثیری بر آنان ندارد که البته ربطی‌ به سنّ و جنس ندارد.

عوارض بوتاکس چیست؟

خوشبختانه عوارض عمومی همچون مسمومیت و یا آلرژی بسیار نادر است، تنها برخی‌ افراد از ضعف شکایت میکنند که ظرف ۳ تا ۴ روز برطرف میشود. بیشتر عوارض موضعی است. تورّم، کبودی و خون مردگی گاهی دیده میشود که تا یک هفته خود به خود برطرف میگردد.

مهمترین عوارض بوتاکس مربوط به ۳ چیز است:

 • تزریق بیش از اندازه
 • تزریق نابجا
 • و انتشار دارو به نقاط اطراف که مورد نظر و قابل پیش بینی‌ نیستند.

در نتیجه ممکن است عضلات یا بیش از اندازه ضعیف شوند یا عضلات اطراف از کار بیفتند.

آیا بوتاکس باعث افتادگی پوست میشود

علامت اینها در پیشانی و اطراف چشم افتادگی ابرو، و بینی، افتادگی پلک، در اطراف دهان افتادگی دو گوشهٔ دهان و اشکال در غذا خوردن، و در گردن اگر عمیق تزریق شود اشکال در بلع و صدا میگردد. گاهی اوقات نیز ممکن است عدم تقارن در دوطرف صورت به دلیل تزریق نامساوی و یا تفاوت در جذب بوجود آید مثلا ابرو در یک طرف بالاتر از طرف مقابل باشد. باید در نظر داشت که تمامی این عوارض موقتی بوده و پس از ۲ تا ۳ ماه خوب میشود.

چه نکاتی‌ باید پس از تزریق توسط بیمار رعایت شود؟

به بیان دکتر شبنم آذری جراح گوش و حلق و بینی و بهترین دکتر برای تزریق بوتاکس در اصفهان جهت جذب بهتر بوتاکس توسط ماهیچه‌ها و جلوگیری از انتشار آن به نقاط مجاور بهتر است مسائل زیر رعایت شوند:

 • بمدت ۴ ساعت نباید دراز کشید.
 • روی محل تزریق را نباید ماساژ داد.
 • به مدت چند ساعت از کیسهٔ یخ روی محل‌های تزریق استفاده شود.
 • عضلاتی که در آنها تزریق شده را به طور ارادی منقبض کرد.

تاثیر گذاری بوتاکس

اثر بوتاکس بعد از چند روز مشاهده میشود؟

انتظار نداشته باشید که بعد از تزریق بوتاکس پوست شما دچار تغییرات شگرف شود ، این تغییرات که در رابطه با آن صحبت کردیم بعد از حدود سه تا هفت روز زمان لازم دارد تا نمایان شوند. در واقع اثر گذاری بوتاکس ۳ تا ۷ روز بعد از تزریق آغاز می شود و در هفته ی دوم به اوج تاثیر گذاری خود خواهد رسید .

تزریق بوتاکس اطراف چشم

امروزه بوتاکس در موارد بسیاری مورد استفاده قرار می گیرد .این ماده ی مفید که نوعی سم است با تزریق در عضلات بدن باعث تضعیف عضلات آن شده و رفته رفته عصب های آن را فلج میکند. نتیجه ی این فلج عضلانی تحرک کمتر و جلوگیری از ایجاد خط و خطوط در آن ناحیه است .

ارزانترین بوتاکس اصفهان

در واقع با تزریق بوتاکس می توانید مانع ایجاد چین و چروک در اطراف پیشانی و چشم ها بشوید. با تزریق این ماده در دور چشم نیز میتوانید تا حد زیادی از آسیب های وارد شده به این ناحیه را بکاهید. چین و چروک ایجاد شده در دور چشم معمولا به دلیل خندیدن های عمیق و یا بالارفتن سن ایجاد میشوند.

تزریق بوتاکس در منزل

از بین بردن این خطوط خنده و چروک های سطحی و عمقی با تزریق بوتاکس قابل درمان بوده و نتایج مطلوبی به بیمار تحویل می دهد. در واقع بوتاکس می تواند نقش جوانسازی در پوست را داشته باشد و به راحتی برای مدت ۶ ماه تا یک سال از ایجاد پیری پوست جلوگیری نماید.

بهترین بوتاکس اصفهان

همانطور که می دانید تزریق بوتاکس نیاز به تمدید دارد، زمان تمدید رابطه ی مستقیمی با نوع بوتاکس و نوع پوست بیمار دارد ، بنابراین زمان تقریبی آن از ۴ ماه تا یکسال برآورد می شود .بوتاکس هیچ گونه عارضه ای برای پوست ندارد و معمولا بعد از ده روز تاثیرات ان در پوست قابل مشاهده است.

بوتاکس صورت در اصفهان

تزریق این ماده ی مفید در دور چشم ها میتواند باعث پرکنندگی پوست و از بین بردن چروک های سطحی آن شود . همچنین با فلج عضلات این قسمت می تواند مانع ایجاد خطوط عمیق در این ناحیه می شود.

بخشی از سوالات رایج افراد در زمینه تزریق بوتاکس را در اینجا پاسخ خواهیم داد.

در صورتی که سوال شما در  اینجا وجود ندارد آن را با ما در میان بگذارید تا بهترین دکتر بوتاکس در اصفهان در اولین فرصت به آن پاسخ دهیم.

در صورت قطع تزریق بوتاکس پوست دچار افتادگی بیش از پیش نخواهد شد؟

خیر.این مشکل پیش نخواهد آمد و بعد از اتمام مدت اثر دارو عضلات آرام آرام شل خواهد شد و به حالت اول باز خواهد گشت اما افتادگی بیش از پیش نخواهد بود.

مدت زمان لازم برای انجام بوتاکس چه مدت خواهد بود؟

در صورتی که فرد تحمل نماید این تزریق بیش از چند دقیقه طول نخواهد کشید و ظرف مدت چند دقیقه اتمام خواهد یافت.

بوتاکس را می توان برای تمام نواحی صورت انجام داد؟

خیر. این امر برای تمام نواحی صورت امکان پذیر نخواهد بود. زیرا به برخی از نواحی صورت نیمی توان بوتاکس را تزریق نمود و این کار باعث می شود فرم طبیعی صورت غیر طبیعی شود.

نوبت دهی بوتاکس اصفهان

جهت دریافت و رزرو نوبت دهی بوتاکس اصفهان در مطب خانم دکتر آذری جراح زیبایی سر و گردن با شماره ۰۹۹۰۱۷۶۶۷۱۷ در واتساپ ارتباط برقرار کنید.

قیمت بوتاکس در اصفهان

نواحی مختلف برای تزریق بوتاکس متفاوت هستند. برای اطلاع از هزینه و قیمت بوتاکس در اصفهان با شماره ۰۹۹۰۱۷۶۶۷۱۷ در واتساپ پیام ارسال کنید

تخفیف تزریق بوتاکس در اصفهان

اطلاع از هزینه و تخفیف تزریق بوتاکس در اصفهان با شماره ۰۹۹۰۱۷۶۶۷۱۷ در واتساپ ارتباط برقرار کنید.

هزینه تزریق ژل گونه در اصفهان

مناطق مختلف برای تزریق ژل گونه متفاوت میباشند. برای اطلاع از هزینه تزریق ژل گونه در اصفهان با شماره ۰۹۹۰۱۷۶۶۷۱۷ در واتساپ پیام بدید.

تزریق ژل اقساطی اصفهان

برای تزریق ژل اقساطی اصفهان لازم با مراجعه حضوری در مطب دکتر آذری جراح زیبایی سر و صورت این مورد را بررسی و اطلاعات کافی در این زمینه کسب کنید.

بوتاکس گیاهی صورت

بعضی از ماسک ها و مواد طبیعی می توانند پوست صورت را سفت کنند. بنابراین به عنوان بوتاکس طبیعی پوست عمل می کنند. در نظر داشته باشید روش های طبیعی به اندازه بوتاکس واقعی صورت یا حتی طب سوزنی اثر بخش نیستند و از کاهش چین و چروک های بیشتر پوست جلوگیری نمی کنند. برای اثر بخشی ماسک های طبیعی صورت، باید در استفاده از آن مداومت نمود.

About the author

دکتر شبتم آذری جراح و متخصص گوش، حلق و بینی جراح سر و گردن و پلاستیک صورت و بینی، جراحی زیبایی گوش (اتوپلاستی)

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


1 + پانزده =